V Poděbradech začne nová sezóna s řadou novinek

S přicházejícím jarem se blíží i nová golfová sezóna a v Golfovém clubu Poděbrady jsme připravili řadu novinek a změn. Naším hlavním cílem je spokojenost hráčů, proto se nejvíce novinek týká hřiště a hry samotné. Hřiště je ve velmi dobrém stavu Zimní odpočinek hřišti velmi pomohl. Všechny hrací plochy byly po celou zimu v permanentní péči naší údržby. Zvláštní servis se dostal greenům. Údržba navíc v zimě pracovala na estetických úpravách a hratelnosti jednotlivých jamek. Věříme, že příznivé počasí hřišti prospěje a již nyní můžeme hráče přivítat na letních odpalištích i greenech.

Změny na jedničce

Asi všichni znáte prokletý les napravo od odpaliště jamky číslo jedna. Kdo tvrdí, že mu tam nikdy balón neulétl, lže. Během zimy jsme se rozhodli udělat jamku přívětivější a hratelnější. Došlo k demontáži plotu a vyčištění lesa do hloubky asi 20 metrů. Zároveň se o stejný kus posunul aut vymezující hranici hřiště. Výsledkem případné rány do lesa by mělo být nalezení míče a jeho vyhrání ven. Vlevo od odpaliště došlo k pokácení několika stromů, prořezání a vyčištění prostoru v blízkosti doglegu. Za doglegem byly zcela zlikvidovány křoviny a namísto nich došlo ke zbudování bunkeru. Hráč, který zde bude dlouhý, se už nebude trápit nehratelným balónem, naopak jeho míč by měl bunker spolehlivě zastavit.

Co se událo na hřišti

Pozorní golfisté si v průběhu loňské sezóny všimli nově zbudovaného odpaliště na jamce číslo sedm. Během letošního jara by toto odpaliště mělo být zprovozněno. Během podzimu a zimy došlo k pokácení 37 vzrostlých stromů, které ohrožovaly zdraví hráčů na hřišti. Postupně dojde k jejich nahrazení novou výsadbou. Na lesních jamkách jsme za pomoci horolezců opět řádně prořezali větve vzrostlých stromů. Jednak s cílem otevřít jamky shora a také umožnit slunci přístup na jamky tak, aby byly obě jamky dlouhodobě v lepší kondici. V rámci tréninkových ploch bude uvedeno do provozu nové travnaté odpaliště (vlevo od krytého driving range), během léta by měly být tréninkové plochy zavlažovány mobilními zařízeními.

Nová norma hřiště

Po deseti letech se mění norma hřiště. A dle našeho názoru k lepšímu. Deset let je dlouhá doba, po které už tak vzrostlá vegetace našeho hřiště opět poporostla a některé jamky tím udělala i výrazně náročnější. Nová norma tedy reflektuje současný stav a obtížnost hřiště a oproti té předchozí může hráčům pomoci k lepším výsledkům. S novou normou připravujeme také nové score cards a birdie cards.

Značení hřiště

Už na podzim 2015 bylo představeno nové značení hřiště. Stávající nevyhovující kovové nahrazuje masivnější značení ze dřeva. Vedle zbrusu nových map bude na stojanech prostor pro reklamu – sponzory jednotlivých jamek.

Upravili jsme ceník pro novou sezónu!

Velkých změn doznal také nový ceník, který vejde v platnost 1.4.2016. Naším cílem bylo především jeho zjednodušení. Od pondělí do středy budeme hrát za jednotnou cenu 500 Kč. Ve čtvrtek a v pátek bude cena 700 Kč a o víkendu a ve svátek 900 Kč za hru. Na tyto ceny nebude možné uplatňovat další slevy.