0-1Rekonstrukce greenů lesních jamek

Lesní jamky, tedy přesněji jamky číslo 12. a 13. jsou pýchou našeho hřiště. Zároveň díky velmi atypickému prostředí, ve kterém se nacházejí, nejnáročnější na údržbu. Nyní se dočkají zcela nových greenů, které budou v následujících dnech položeny.

„Reagujeme tak na situaci, kdy jsme v minulých dvou letech vyzkoušeli vše možné, pozvali řadu odborníků a i přesto jsme byli schopni greeny udržet v dobrém stavu jen 2-3 měsíce v roce“ říká Jan Štaidl, manažer poděbradského klubu.

Výměna greenů při plném provozu je možná díky novému normování, které proběhlo vloni na podzim a v jeho rámci byla znormována „zimní“ osmnáctka s parem 69. Tedy včetně dvou náhradních tříparů, které pravidelně mimo sezónu lesní jamky nahrazují.

„Tento týden zahajujeme zemní práce. Dojde k odstranění greenů, přípravě podloží a poté k položení nových travních koberců. Realizace by měla trvat asi dva týdny. Předpokládáme, že na nových greenech by se mohlo hrát na přelomu května a června“ doplnil Jan Štaidl.

V rámci celé operace budou greeny jinak modelovány a dojde i k jejich mírnému posunutí. Vše budeme pečlivě dokumentovat a fotky z celé operace pravidelně zveřejňovat.

„Věříme, že naši pravidelní návštěvníci tento krok ocení. Po dobu přestavby nabízíme plnohodnotné hřiště a po dokončení instalace nových greenů nabídneme větší komfort v unikátním prostředí lužního lesa“ uzavřel Jan Štaidl.