Lesní jamky otevřeny! Mají zbrusu nové greeny!

V úterý 31.května otevřel Golf Club Poděbrady dva nové greeny. Slavnostní akt obstarali zástupci vedení města Poděbrady – starosta PhDr. Ladislav Langr a místostarosta Mgr. Ivan Uhlíř.

Nové greeny vznikly v rámci jamek číslo 12 a 13. Jde o jedny z nejtěžších jamek na hřišti, které patří mezi opravdové unikáty v rámci ČR. Obě jamky obklopuje hustý les, rány hráčů tak musí být velmi přesné jak směrově, tak délkově.

„Polovina golfistů lesní jamky miluje, druhá polovina je nenávidí. Z našeho pohledu jde o rodinné stříbro – jsou to jamky, které každý zná a hodně o nich mluví“ uvedl Ing. Jan Štaidl, manažer golfového klubu.

6S9A1091

„Tyto jamky je obtížné hrát, stejně jako je udržovat“ narážel Jan Štaidl na fakt, že právě hustý les nedopřeje travnatým kobercům dostatek slunce a potřebnou cirkulaci vzduchu. A to byly důvody, proč došlo k obnově obou greenů, které byly nekvalitní. Vysoké měřítko snesly jen během dvou, maximálně tří letních měsíců, což je ale pro sezónu málo. Zároveň patřily k nejstarším na hřišti a způsob jejich založené neodpovídal jakýmkoliv současným trendům.

IMG_20160414_150926

Oba greeny mají výměru přes 400 metrů čtverečních. Na jejich vybudování padlo více jak 1500 tun materiálu – především písku, kamení a zeminy. V rámci stavby bylo pamatováno na drenážní systém, který by měl odvádět přebytečnou vodu z povrchu. Zároveň byl modernizováno zařízení pro závlahu. Povrch greenů byl řešen kvalitními travními koberci, které byly pořízeny ze zrušené devítky areálu v Jaroměři.

6S9A1043

Nejmodernější a nejkvalitnější greeny na hřišti vznikaly necelé dva měsíce, nyní byly měsíc udržovány a sekány. V neděli 5. června si v rámci série turnajů Poděbrady Open Tour na nových plochách zahrají první hráči!